Öğretmen Bilgilendirme

Değerli Öğretmenlerimiz

İçerisinde bulunduğumuz hassas dönemi en yüksek verimlilikle geçirebilmemiz için okul ve Kurs hizmetlerini tamamen online (canlı )ortama taşıyoruz.

            Okulda ve kursta ders programımız nasıl uygulanıyorsa, birebir aynı şartları online sisteme taşıyoruz.     

            Tüm öğrencilerimiz kendi ders saati ve sınıfında aynı sayıda öğrenciyle konu anlatımı, soru çözümü nasıl yapıyorsanız uygulama da hiçbir değişiklik olmadan derslerimizi online(canlı) sisteme taşıyoruz.

  1. Her öğretmen kendi ders saatinde sisteme giriş yapacak, dersini anlatacaktır. Saatinde sisteme giriş yapmayan öğretmen derse girmedi kabul edilecektir.
  2. Her öğretmen sistem üzerinden kendi sınıfının yoklamasını alıp, rehber öğretmenine gönderecektir.
  3. Öğretmen derse başlamadan önce derste kullanacağı materyalleri hazırlamalıdır. Öğrencinin de derste kullanacağı materyalleri hazırlanması sağlanmalıdır.
  4. Öğretmen ekran başındaki öğrencinin odasında ve ekran başında ikinci bir kişi olmamasına dikkat etmelidir.
  5. Dersler 30 dakika teneffüs araları 20 dakika olacaktır. Öğretmen ders başlamadan birkaç dakika önce sınıfı açıp öğrencilerin sisteme bağlanmasını kontrol edecek. Ders sürelerinin kısaltılmasının öğrenci açısından telafisi için öğretmenlerimiz haftalık belirlenen bir süre soru çözüm saati yapacaklardır.
  6. Her öğretmen kendi sınıfının disiplini ve işleyişinden sorumludur. Sistem üzerinden sınıflar idare tarafından takip edilecektir. Azami disiplin sağlanmalıdır.
  7. Her ders kurstaki gibi kabul edilecek ve ücretlendirilecektir. ( Kurslar)
  8. Sınıf düzenini bozacak öğrenciye asla izin verilmemelidir. Bu öğrenciler derhal rehber öğretmenine bildirilerek veliye haber verilmelidir.
  9. Ders akışının çok iyi yapılması için öğrencinin katılımı yüksek ve sürekli tutulması için çok iyi motive edilmelidir.

 

DİPNOT: Bu hassas dönemi hep beraber başarıyla atlatacağımıza inancımız tamdır. Öğrencilerimizin geleceğine ve velilerimize karşı yüklendiğimiz maddi ve manevi sorumluluğumuza hep birlikte göstereceğimiz hassasiyet çok önemlidir. Bu süreçte başarılı olmazsak maalesef velilerimiz ve öğrencilerimize karşı taahhüdümüzü yerine getirememiş olmanın mahcubiyetiyle hep birlikte zarar görmüş olacağız.

            Öğrenci ve velilerimize karşı manevi sorumluluğumuzu yerine getiremeyişimizin yanında velilerimiz maddi desteklerini çekeceklerinden dolayı karşılıklı mağduriyet yaşamamız söz konusudur.

            Açı ailesi olarak idare, öğretmen, veli ve öğrenci birlikteliği ile bu süreci aşacağımıza inanıyoruz…

                                                                                                              Açı Eğitim Kurumları

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *